Tipy pro správné odličování (zpět na přehled)

Pleť v noci a péče o ni

Látková výměna pokožky je v nočních hodinách nejaktivnější. Aplikací vhodných kosmetických přípravků na noc její vlastní funkci ještě podpoříte. Pleť z nich absorbuje prospěšné látky a vlhkost. Aby tato synergie mohla probíhat, je nutné před aplikací noční kosmetiky pleť jemně ale důkladně vyčistit. Pokud na ní zbývají nečistoty, nemohou se výživné látky z kvalitních krémů a kosmetických přípravků pro noční použití dostat přímo k pokožce a očekávaného účinku nikdy nedosáhnete.

Za pomoci odličovací a čisticí kosmetiky odstraňujete nejen make-up, ale také produkty látkové výměny a nečistoty zachycené na pleti v průběhu dne z ovzduší. Důležitý je i směr odličování – od středu do stran a od čela směrem k bradě. Působením tahů ve směru toku lymfy podporujete odvádění odpadních produktů látkové výměny v oblasti obličeje. Aby mohla pleť v noci volně dýchat, doporučujeme pro noční ošetření lehčí hydratující přípravky. Mastné přípravky během noci pleť příliš zatěžují.

Lidská pokožka je jako ochranná vrstva vystavena vnitřním i vnějším vlivům. Jíte-li nekvalitní stravu nebo stravu, která vás překyseluje, dochází k nadměrné zátěži organismu. Látky, které tělo potřebuje dostat ven, jsou pak vylučovány i pokožkou. Dbejte tedy i na to, jaké jídlo máte na večeři. Vaše pleť vás za to ráno odmění svěžím a zdravým vzhledem.

Odborný poradce: Jitka Šamánková, diplomovaná „Přírodní kosmetička“ Dr. Hauschka samankova@seznam.cz

Bel