Tipy pro správné odličování (zpět na přehled)

Nejčastější chyby v odličování

1. Večer jste příliš unavená a odličování necháváte na ráno. Je to největší chyba v odličování, jaké se můžete dopustit. Sice se odlíčíte ráno a pleť důkladně vyčistíte, ta však nemá možnost odpočinku a regenerace v průběhu noci, kdy odpočívá celý zbytek vašeho těla. Navíc, připravujete-li se ráno do dalšího pracovního dne, opět se ihned nalíčíte a čas pro odpočinek pleti prakticky neexistuje. Vaše pleť je pak unavená. Důsledkem jsou nejen okamžitě rozpoznatelné dermatologické problémy – ucpané póry, olupující se šupinky kůže, pupínky apod., ale i předčasné stárnutí pleti s brzkými příznaky vrásek a vysušenými místy. Pokud chcete mít pleť krásnou a svěží, dopřejte jí odpočinek a odličování a čištění před spánkem rozhodně nezanedbávejte.

2. Celé odlíčení zvládnete s jedním tampónkem. Zvládnete si odlíčit oči, tváře i rty jediným tampónkem? Pak možná šetříte peníze za nákup nového balení odličovacích tampónů, ale rozhodně nešetříte svou pleť. Špinavý tampónek totiž na pleti zanechává velké množství nečistot a i přes použití kvalitních odličovacích přípravků pleť není čistá. Naopak si líčidla po tvářích spíše rozmažete. Zašpiněné tampónky proto vyměňujte, dokud poslední tampónek, který během vašeho odličování použijete, nezůstane zcela čistý.

3. Používáte nekvalitní tampónky. I když je hlavní pozornost při odličování vždy kladena na kosmetické přípravky, dobře provedené odlíčení stojí také na kvalitě odličovacích tampónů. Pokud vaše tampóny během odličování pouštějí chloupky, určitě je vyměňte za kvalitnější. Drobné vatové chloupky totiž v pleti ulpí namísto nečistot a přes noc působí stejně škodlivě jako zbytky líčidel. Vyvarujte se používání klasické vaty nebo nekvalitních odličovacích tampónů a pro vaši pleť hledejte tampónky s pevnou strukturou. Ideální je kombinace kvalitní bavlny a mikrovlákna, která tampónům zajistí pevnost i jemnost.

4. Nelíčíte se, proto vám odličování připadá zbytečné. I když se nelíčíte, odličovat se musíte. Make-up sice stírat nebudete, ale mnoho nečistot na své pleti nastřádáte přes celý den z okolního prostředí. Tyto nečistoty je třeba z pleti doslova umýt, aby pleť mohla volně dýchat a nezanášely se póry. Proto i ve dnech kdy se nelíčíte, například přes víkend, večerní odličování nezanedbávejte a pleť důkladně vyčistěte.

5. K odlíčení vám stačí voda a mýdlo. I kdyby vám vlastní prababička tvrdila, že obličeji stačí voda a mýdlo, nevěřte jí. Alkalické mýdlo (tj. běžné mýdlo na ruce) na pleť nepatří, protože narušuje její vrchní ochrannou vrstvu a nadměrně ji vysušuje. Na vysušené pleti se pak mohou tvořit loupající se plochy kůže. K odličování a čistění pleti používejte výhradně odličovací kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti a kvalitní odličovací tampóny.

6. Krk neodličujete. Při odličování byste neměla zapomínat ani na svůj krk. Kůže na krku je velmi jemná, a pokud se o ni dobře nepostaráte, bude jedním z míst, kde se začnou tvořit první vrásky. Pro odličování krku jsou vhodnější větší oválné tampóny.

Bel