Tipy pro správné odličování (zpět na přehled)

Mikrovlákno – Technologie Bel

Mimořádné vlastnosti výrobků Bel jsou zajištěny kombinací vysoce kvalitní bavlny a mikrovlákna. Tato unikátní patentovaná technologie umožňuje šetrné a přitom důkladné odlíčení.

Základem vatových výrobků Bel je vysoce kvalitní bavlna. Díky ní jsou příjemně měkké a dobře sají. Dlouhé bavlněné vlákno zajišťuje jejich pevnost.

Mikrovlákno umožňuje důkladné čištění pleti. Je totiž 100x tenčí než lidský vlas a proniká až do hloubky pórů, kde účinně váže nečistoty. Dokáže vázat i tuky a oleje, takže odlíčení a čistění pleti je snadné a úsporné na spotřebu kosmetických odličovacích přípravků. Díky kapilárnímu efektu vstřebává mnohem více make-upu než samotná vatová vlákna. Výrobkům Bel dodává v kombinaci s kvalitní bavlnou jemnost. Vzhledem k patentované technologii je mikrovlákno součástí výhradně výrobků Bel.

Schématické znázornění funkce mikrovlákna při čistění pleti

Schématické znázornění funkce mikrovlákna při čistění pleti

Běžné vatové tampóny jsou tvořeny čistou 100% bavlnou. Po ověření čisticí schopnosti vatových tampónů Bel s mikrovláknem byl v laboratoři proveden srovnávací test.

Na proužek kozí kožky bylo naneseno malé množství krémového make-pu. Po zaschnutí make-upu byly vatové tampóny navlhčeny. Čistění pleti bylo simulováno jedním tahem vlhkého tampónu po proužku. Výsledek ukazují fotografie.

Test čisticí schopnosti vatových tampónů

Tampóny Bel s mikrovláknemBěžné vatové tampóny
(čistá 100% bavlna)
Test čisticí schopnosti vatových tampónů

Testování v laboratoři
Testování v laboratoři

Bel