Tipy pro správné odličování (zpět na přehled)

Desatero správného odličování

1. Netrapte svou pleť agresivními kosmetickými přípravky. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. Vyvarujte se používání kosmetických přípravků s obsahem alkoholu. Ten totiž pleť nadměrně vysušuje, zbavuje lesku a podporuje navíc tvorbu dalšího mazu. Pokud máte citlivou pleť, dejte přednost neparfémovaným přípravkům.

2. Používejte kvalitní pomůcky pro odličování. Pro odlíčení a čistění pleti používejte kvalitní odličovací tampónky. Pokud se vaše tampónky rozpadají, pouštějí chloupky nebo jsou příliš hrubé, vyměňte je za jiné. Vyberte si tampónky, které mají pevnou strukturu a zároveň jemný povrch, který nebude dráždit citlivou pokožku kolem očí. Vlhčené ubrousky jsou vhodné spíše na dovolenou, nepoužívejte je každý den.

3. Na pleť při odličování zbytečně netlačte. Není pravda, že čím více na pleť přitlačíte, tím důkladněji odstraníte nečistoty. Dopřejte své pleti jemnost. Používejte na jedno odličování dostatečné množství odličovacích tampónků s jemným povrchem a odličujte se měkkými tahy. Pleť pak nebude po čištění podrážděná přílišným „drhnutím“. Jemné vatové tampónky s mikrovláken dokáží vaši pleť vyčistit důkladně.

4. Zvlhčená tvář se odličuje mnohem snáze. Jemně navlhčete buď obličej, nebo vatový tampónek odličovacím tonikem. Dávejte ale pozor, jaké tampónky používáte: méně kvalitní nedrží příliš pohromadě a zvlhčené se během odličování snadno rozpadnou. Výsledkem bude pouze pleť zanesená vatovými chloupky.

5. Tampónky vyměňujte dostatečně často. Abyste dosáhla skutečně důkladného odlíčení a vyčistění pleti, je nutné tampónky během odličování měnit. Jakmile se používaný tampónek zašpiní od líčidla nebo nečistotou, která na pleti během dne ulpěla, vyměňte ho za čistý. Ze špinavého tampónku totiž nečistoty přenášíte zpět na pleť a zbytečně tak opětovně zanášíte póry.

6. Na čelo a tváře používejte tampónky s větší plochou. Tváře a čelo nejrychleji zbavíte make-upu a nečistot použitím větších tampónků. Vyzkoušejte například oválné tampóny Bel. Jsou větší než klasické kulaté tampónky a jediný tampón vám vystačí na vyčištění mnohem větší plochy pleti. Menší kulaté tampónky se hodí spíše pro odlíčení očí a posledních zbytků líčidel.

7. Začněte odlíčením očí. Nejvíce líčidel máte tradičně na očích, proto je také odličte nejdříve. K odličování očí jsou vhodné menší kulaté tampónky. Používejte výhradně tonika určená na odličování očí. Jejich složky oči nedráždí a vyhnete se tak nepříjemnému zarudnutí, pálení v očích a slzení. Voděodolnou řasenku odstraníte pouze olejovým odličovačem. Na důkladném odlíčení očí si dejte velmi záležet, zbytky líčidel mohou způsobit až zánět spojivek.

8. Pokračujte na čele, postupujte dolů přes nos a tváře. Jakmile jsou vaše oči odlíčené, vyměňte tampónek za čistý většího tvaru (oválek). Naneste na něj odličovací mléko a jemně odstraňujte make-up, tvářenku a pudr z čela a tváří. Správný postup je svrchu – začněte čelem a postupně se s tampónkem dostaňte až k nosu. Nezapomeňte na vyměňování špinavých tampónů! Odličujte tak dlouho, dokud poslední tampón nebude zcela čistý. Na dočištění pleti použijte pleťové tonikum. Okolo rtů postupujte od středu směrem ke koutkům.

9. I rty je třeba odličovat. Také na nich ulpívají bakterie a nečistoty, které vám mohou způsobit popraskání koutků nebo brzké vrásky kolem rtů. Nejprve na rty naneste kapku odličovací emulze. Pak mírně navlhčete tampón (emulzí nebo čistou vodou) a líčidlo setřete několika krouživými tahy po celé ploše rtů.

10. Nevynechávejte ani krk! Krk je indikátorem vašeho stáří. Kůže na krku je velmi jemná a náchylná k tvorbě prvních vrásek. Vezměte si proto větší tampón a odličte krk od všech nečistot směrem od brady až dolů do dekoltu.

Bel